Lokalizacja

lokalizacja siewierz

Domy firmy ISOMEG powstające na terenie Osiedla Siewierz Jeziorna posiadają doskonałą lokalizację, położone są z dala od zgiełku dużego miasta a jednocześnie na wyciągnięcie ręki od najważniejszych miast śląska.

Osiedle leży dokładnie na granicy aglomeracji Śląskiej oraz Jury Krakowsko – Częstochowskiej – zaledwie 20 minut od centrum Katowic oraz 12 minut od lotniska w Pyrzowicach, tuż nad malowniczym Zalewem Przeczycko-Siewierskim. Okolica zachęca do aktywnego wypoczynku – nie brakuje ścieżek rowerowych i biegowych, malowniczych lasów oraz terenów rekracyjnych.

Dzielnica jest również bezpośrednio zlokalizowana przy linii brzegowej Zalewu Przeczycko-Siewierskiego, przy której powstała Przystań przeznaczona do dyspozycji mieszkańców oraz plaża, dla tych, którzy wolą wypoczynek na brzegu.

Korzyści z wyboru energooszczędnego domu

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny? Poniżej znajdziecie 5 powodów, które skłonią Was do rozważenia budowy lub zakupu domu oszczędzającego energię.

EKONOMIA

ZDROWIE

KOMFORT

EKOLOGIA

PRZEPISY PRAWA

Kod architektoniczny

Realizując, na terenie osiedla, koncepcję zrównoważonego rozwoju pomysłodawcy projektu Siewierz Jeziorna postanowili wprowadzić katalog norm architektonicznych obowiązujących deweloperów i mieszkańców osiedla. Ma to zapewnić spójność architektury i stworzyć unikatowy klimat dzielnicy.

Zbiór wytycznych i zasad obowiązujących w procesie projektowania i wznoszenia budynków (w tym energooszczednych domów jednorodzinnych) ma zapewnić mieszkańcom dzielincy Siewierz Jeziorna najwyższej jakości, przyjazne środowisku materiały, niską emisję związków węgla i uwzględniać surowe normy w zakresie oszczędzania energii i wody. Zapewni to niskie koszty utrzymania i eksploatacji zarówno w skali całego miasta jak i poszczególnych gospodarstw domowych.

Równie istotny co aspekt ekologiczny i ekonomiczny jest wymiar wizualny przedsięwzięcia. Kod zawierający zapisy dotyczące: rodzajów materiałów, ich gamy kolorystycznej a także opisy wzorów kompozycji, czy konfiguracji jego części ma zapewnić harmonię w różnorodności stosowanych rozwiązań i koncepcji.

Najistotniejsze zapisy kodu dotyczące budownictwa domów jednorodzinnych na terenie osiedla Siewierz Jeziorna to wymogi stosowania wysokiej jakości naturalnych materiałów budowlanych, w szczególności:
– tynków szlachetnych w kolorze naturalnym,
– okładzin zewnętrznych drewnianych w kolorze naturalnego drewna lub bieli,
– balustrad ażurowych wykonanych techniką kowalską o prostym pionowym układzie lub listew drewnianych w kolorach białym lub drewna występującego w okolicy,
– dozwolone są tylko dachówki ceramiczne lub łupek a metalowe pokrycia dachowe i rynny mogą być wykonane tylko z tytan-cynku,
– drzwi frontowe i okna wykonane z drewna zaimpregnowanego w kolorze drewna występującego w okolicy, niedozwolone są drzwi i okna pokryte aluminium lub PCV,
– oświetlenie zewnętrzne, skrzynki na listy, oznakowanie budynków i sklepów realizowane zgodnie z przyjętym wzorem,
– ogrodzenia frontowe na terenach zabudowy miejskiej o wysokości nieprzekraczającej 1,5 m wykonane z naturalnego wapienia lub tynku szlachetnego.

Przestrzeń zagospodarowana zgodnie z tymi zasadami ma zapewnić wysoki komfort życia, wprowadzić harmonię w zabudowie dzielnicy i zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających mieszkańców.

SIEWIERZ JEZIORNA
czyli pierwsza w Polsce dzielnica zrównoważona

Przeciętny obywatel rozwiniętego kraju spędza we wnętrzu budynków blisko 80% swojego życia. Co za tym idzie, odpowiednie środowisko wewnętrzne, komfort użytkowania mieszkań i biur oraz ich bezpośrednie otoczenie mają ogromny wpływ na jakość życia ludzi.
Dlatego właśnie, wraz z pomysłodawcami dzielnicy, postanowiliśmy na terenie dzielnicy Siewierz Jeziorna wcielić w życia zasady zrównoważonego rozwoju i w oparciu o nie zaprojektować przestrzeń osiedla, skwerów, podwórek i w końcu samych domów.

Czym jest zrównoważony rozwój?
Zgodnie z definicją to: dążenie do pełnego zaspokojenia potrzeb obecnego pokolenia, w żaden sposób nie zmniejszające potencjału rozwoju przyszłych pokoleń w aspekcie środowiskowym, ekonomicznym i społecznym.

Definicja definicją ale co to oznacza w praktyce?
Wyobraźmy sobie wioskę nad jeziorem. Lokalni mieszkańcy utrzymują się głównie z połowu ryb, który przynosi dochody wystarczające na utrzymanie się. Wioska się rozrasta, rodziny się powiększają, a co za tym idzie zwiększają się potrzeby. Rybacy inwestują w coraz większe kutry, lepsze sieci, rodzi się coraz większa konkurencja. Połowy trwają w sposób niekontrolowany – każdy chce przecież utrzymać rodzinę i zarobić pieniądze. Po pewnym czasie pojawiają się problemy. Wycieki ropy z uszkodzonych kutrów powodują zanieczyszczenie jeziora, częste połowy skutkują stopniowym zmniejszaniem się ilości ryb. Dochody maleją, kolejne rodziny zaczynają się wyprowadzać z wioski w poszukiwaniu innego miejsca do życia i pracy. Jezioro, z potencjalnego źródła utrzymania dla kolejnym pokoleń, staje się zanieczyszczonym akwenem bez ryb.

Coś poszło nie tak…
Właśnie togo chcemy uniknąć budując nową dzielnicę Siewierza, która ma stać się azylem dla swoich mieszkańców. To co możemy zrobić to wybudować domy energooszczędne stosując innowacyjne technologie i nowoczesne rozwiązania, które będą łączyły korzystne efekty ekonomiczne z dbałością o zdrowie i komfort użytkowników, zmniejszając jednocześnie negatywny wpływ budynków na środowisko naturalne oraz klimat.

Reszta należy do Was!

Jakość powietrza

W Siewierzu Jeziornej nie boimy się smogu, bo problem niskiej emisji z pieców węglowych tu nie istnieje. Osiedle ogrzewane jest gazem lub odnawialnymi źródłami energii. Energooszczędne budownictwo zapewnia natomiast niewielkie zużycie energii dla ogrzania budynków.

Chcecie to sprawdzić? Zapraszamy do śledzenia pomiarów stężenia pyłów prowadzonego w punkcie pomiarowym przy ul. Chmielowskie 1 w Siewierzu Jeziornej.
Pasaż handlowo - usługowy w Siewierzu Jeziornej

pasaż

Park handlowo-usługowy oraz centrum kulturalne, uzupełnią ofertę projektowanej dzielnicy i stanie się naturalnym miejscem zakupów, aktywności i spotkań dla mieszkańców Siewierza i okolicznych miejscowości.
Na podstawie porozumienia podpisanego 2 lutego 2017 roku, spółka Retail Concept rozpoczęła przygotowania do budowy centrum handlowo – usługowego w Siewierzu Jeziornej. Obecnie trwają rozmowy z najemcami oraz podpisywanie umów rezerwacyjnych.
Budowa Parku podzielona została na etapy. W pierwszym etapie budowy powstanie supermarket, sklep ogrodniczy oraz market budowlany. W drugim etapie powstanie pasaż z małymi sklepami w parterze. Pośrodku pasażu powstanie przestrzeń, którą będzie można wykorzystać do organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym. W kolejnym etapie powstaną jednostki mieszkalne z usługami na parterze.
Porozumienie zawarte 2 lutego obejmuje pierwszy etap budowy, czyli 10.000 m² GLA (powierzchni najmu brutto). W sumie powierzchnia I i II etapu obejmuje 20.000 m² GLA.
Równolegle prowadzone są rozmowy dotyczące rozwiązania dla skrzyżowania ul. Jeziornej z Drogą Krajową nr 1, tak aby zarówno klienci centrum jak i mieszkańcy Siewierza Jeziornej mogli bezpiecznie włączyć się do drogi szybkiego ruchu, czy zjechać na ul. Jeziorną. Zgodnie z przyjętym w porozumieniu harmonogramem, otwarcie pierwszych sklepów nastąpi na koniec 2018 roku.
Nad spójnością architektoniczną Parku z resztą dzielnicy czuwają Architekt Nadzorujący Duane Philips, natomiast nad odpowiednio rozwiązaną urbanistyką, organizacją ruchu, parkingów itp. czuwa Główny Urbanista Maciej Mycielski. Zależy nam aby Park stanowił wartość dodaną dla mieszkańców dzielnicy, w postaci sklepów, usług i miejsc pracy, oraz żeby mieszkańcy nie odczuli uciążliwości związanych ze zwiększonym ruchem czy nadmiernym oświetleniem.
Firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do biura sprzedaży.