Dlaczego domy ISOMEG?

Niskie koszty

NISKIE KOSZTY
EKSPLOATACJI DOMÓW

Modna dziś energooszczędność budynków to nie tylko pusty slogan. Użycie właściwych systemów (np. ciepły montaż okien) i materiałów budowlanych sprawia, że rachunki za użytkowanie domu spadają. Nawet niewielkie oszczędności w długim okresie, bo przecież dom kupujemy na kilkadziesiąt lat, sprawiają, że stać nas na wakacje, czy zajęcia pozalekcyjne dla dzieci.

W celu pozyskania danych o kosztach eksploatacji budynków szeregowych firmy ISOMEG powstających na terenie osiedla Siewierz Jeziorna przeprowadzona została ankieta badająca wydatki eksploatacyjne mieszkańców trzech segmentów sprzedanych jako pierwsze. Uśrednione wyniki pochodzą z okresu grudzień 2016 r. – październik 2017 r. Przeciętna ilość osób zamieszkujących gospodarstwo domowe to 2 dorosłych + 2 dzieci.

energia elektryczna 120-140 zł miesięcznie
woda 40-50 zł miesięcznie
ścieki 40-50 zł miesięcznie
tv + internet (od) 79,90 zł miesięcznie
śmieci 9,00 zł 1 osoba miesięcznie
opłata stowarzyszeniowa
(utrzymanie zieleni, sprzątanie,
odśnieżanie, oświetlenie, ochrona)
1,00 zł 1m2 powierzchni
użytkowej
miesięcznie np. dom
100m2 x1 zł
= 100 zł miesięcznie
gaz okres niegrzewczy
7 miesięcy (ogrzewanie wody)
100,00 zł miesięcznie
gaz okres grzewczy
(ogrzewanie budynku + wody)
390,00 zł miesięcznie
gaz średnia miesięczna 220,00 zł miesięcznie
podatek od nieruchomości 260,00-300,00 zł rocznie
bezpieczne sąsiedztwo ikona

BEZPIECZNE
SĄSIEDZTWO

W Siewierzu Jeziornej stawiamy na relacje. Nie jest sztuką zamknąć osiedle, prawdziwym wyzwaniem jest pomóc mieszkańcom w budowie relacji, które zapewnią im poczucie sąsiedzkiej bliskości. Dzięki właściwym kontaktom sąsiedzkim możemy liczyć na szklankę cukru lub pomoc, kiedy musimy wyjść na pocztę i nie ma z kim zostawić dzieci.

Bezpieczne sąsiedztwo to również odpowiednio zaprojektowane przestrzenie wspólne, ulice wymuszające ograniczenie prędkości (ale nie przez zakazy, czy progi zwalniające), place zabaw, ścieżki rowerowe, parki.

siewierz jeziorna okolica

tereny rekreacyne ikona

TERENY
REKREACYJNE

Bliskość jeziora zapewnia ogrom atrakcji wodnych. Pełną ofertę Przystani Siewierz można znaleźć na http://www.przystansiewierz.pl

Samo osiedle zapewnia natomiast bliskość parku, w którym podczas konsultacji z mieszkańcami zaplanowaliśmy:

 • wielofunkcyjnego boiska (piłka nożna, siatkówka, koszykówka)
 • toru rowerowego (pumptrack)
 • placu zabaw
 • miejsca do karmienia i przewijania
 • strefy wypoczynku i relaksu
 • ogólnodostępnego grilla
 • grządek oraz mini sadu z drzewami owocowymi
 • ścieżki zdrowia
 • punktu wodnego
 • punktu naprawy rowerów
 • hot spotu

rekreacja rekreacja makieta

 

Mieszkańcy mogą korzystać również z przygotowanych dla nich ścieżek biegowych.

Terenowe trasy biegowe

żłobek ikona

ŻŁOBEK
NA TERENIE OSIEDLA

W celu sprawdzenia oferty osiedlowego żłobka zapraszamy na
http://jezioraczek.pl/

jakość powietrza ikona

MONITORING
JAKOŚCI POWIETRZA

W Siewierzu Jeziornej nie boimy się smogu, bo problem niskiej emisji z pieców węglowych tu nie istnieje. Osiedle ogrzewane jest gazem lub odnawialnymi źródłami energii. Energooszczędne budownictwo zapewnia natomiast niewielkie zużycie energii dla ogrzania budynków.

Chcecie to sprawdzić? Zapraszamy do śledzenia pomiarów stężenia pyłów prowadzonego w punkcie pomiarowym przy ul. Chmielowskie 1 w Siewierzu Jeziornej.

Jakość powietrza – sprawdź.

woda ikona

OSZCZĘDZAMY
WODĘ

Każdy dom jednorodzinny z oferty firmy ISOMEG wyposażony jest w system zbierania wody opadowej. Układ składa się ze zbiornika na wodę opadową połączonego z systemem rynien oraz kolektorem ściekowym, gdzie odprowadzany jest nadmiar wody ze zbiornika. Wodę pobiera się ze zbiornika za pomocą pompy będącej częścią układu. Wodę można wykorzystywać m. in do podlewania roślin w okresie letnim, zmniejszając tym samym pobór wody i wysokość rachunków za media.

domki ikona

ŁAD
ARCHITEKTONICZNY

W Siewierzu Jeziornej dbamy o szczegóły. Kameralna zabudowa nawiązuje do lokalnej tradycji budownictwa. Udało nam się jednak wprowadzić tu powiew świeżości. W dzielnicy zabudowa jest spójna przy zachowaniu różnorodności typów budynków a domy ISOMEG są jej integralną częścią. Nad projektem czuwa Naczelny Urbanista a przestrzegania kierunków rozwoju osiedla strzeże Kod architektoniczny, który gwarantuje Państwu, że osiedle będzie stanowiło spójną wizualną i różnorodną całość.

Inspiracją dla Siewierza Jeziornej jest brytyjskie Poundbur, miasto, które dają pierwszeństwo ludziom i ich potrzebom, a nie samochodom i budynkom handlowym.

portfel ikona

WZROST WARTOŚCI
NIERUCHOMOŚCI W CZASIE

Siewierz Jeziorna to wyjątkowy projekt. To coś więcej niż typowe osiedle domów jednorodzinnych. Dzięki wartości dodanej w postaci doskonałego, przemyślanego projekt urbanistycznego całego zamierzenia jesteśmy w stanie przewidzieć jak rozwinie się osiedle i tym samym zapewnić wzrost wartości nieruchomości firmy ISOMEG w czasie. Dzięki fundamentalnym założeniom takim jak ład architektoniczny, odpowiedni układ komunikacyjny, promujący poruszanie się pieszo bądź na rowerze, bliskości punktów usługowych i rekreacyjnych, ekologicznym i energooszczędnym rozwiązaniom budowlanych, dbałości o środowisko i wzajemne relacje mieszkańców oraz doskonałemu położeniu obserwujemy coraz większe zainteresowanie domami szeregowymi naszej firmy stanowiącymi spójną z osiedlem całość. Czynniki takie jak rosnąca popularność osiedla, bliskość lotniska i najważniejszych w kraju dróg asfaltowych, uruchomienie w Siewierzu linii kolejowej, użycie odpowiednich, trwałych materiałów i systemów budowlanych, czy w końcu odpowiedni, dostosowany do popytu rynkowego metraż działki i budynku mieszkalnego sprawiają, że domy jednorodzinne Isomeg będą łatwe i dochodowe w sprzedaży na rynku wtórnym.